Znajdź warsztat

Infolinia serwisu Pilkington

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN

Pilkington Automotive Poland laureatem Nagrody Polonica Progressio

Pilkington Automotive Poland laureatem Nagrody Polonica Progressio

20 czerwca 2022 Ministerstwo Rozwoju i Technologii po raz pierwszy przyznało nagrody Polonica Progressio. Ustanowione przez ministerstwo wyróżnienie ma promować firmy zaangażowane w budowę konkurencyjności polskiej gospodarki.  Laureatem w kategorii Inwestor Zagraniczny został Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

Nowa nagroda dla firm

Polonica Progressio zwycięzcą kategorii Inwestor Zagraniczny został Pilkington Automotive Poland. Nagrodę odbiera vice Prezes Janusz Kobus.

Głównym celem nagrody jest wyróżnianie organizacji, które aktywnie działają na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Kapituła, decydując o przyznaniu tytułów, oceniała takie czynniki jak innowacyjność, tworzenie wartości dodanej oraz działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
W pierwszej edycji tytuły przyznawano w sześciu kategoriach: Inwestor Zagraniczny, Eksporter, Innowator, Firma rodzinna, Społecznik, Lider Zrównoważonego Rozwoju. Wręczono także nagrodę specjalną za współpracę polsko-ukraińską.

Najlepszy inwestor zagraniczny

Polonica Progressio Laureatem w kategorii Inwestor Zagraniczny został Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

Laureatem w kategorii Inwestor Zagraniczny została spółka Pilkington Automotive Poland. Działa ona na polskim rynku od 1997 roku i zajmuje się produkcją szyb samochodowych, które trafiają do największych marek aut na cały świecie oraz na rynek części zamiennych do najlepszych serwisów.

Jest nam niezwykle miło, że Ministerstwo Rozwoju i Technologii nagrodziło nas Nagrodą Polonica Progressio – mówi Janusz Kobus, V-ce Prezes Zarządu Pilkington Automotive Poland oraz Business Development Director Pilkington AGR Europe. – Pokazuje to, że przez dwadzieścia pięć lat obecności na polskim rynku zbudowaliśmy silną pozycję, czym przyczyniliśmy się do promocji i rozwoju polskiej gospodarki na świecie. Nagroda ta jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że podążamy właściwą ścieżką.

Pilkington Automotive Poland posiada dwa zakłady na terenie Polski – jeden mieści się w Sandomierzu, drugi w Chmielowie. Chmielowska fabryka została w 2011 roku doceniona przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która przyznała jej tytuł największej inwestycji zagranicznej w Polsce.

W tym roku nagrody otrzymali:
 • Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
  (Inwestor Zagraniczny)
 • Dr Irena Eris S.A
  (Eksporter)
 • Bioelektra Group S.A.
  (Innowator)
 • Ciarko Sp. z o.o. Sp. K.
  (Firma rodzinna)
 • Syguła Sp.j.; PPHU "Syguła" Stanisław Syguła
  (Społecznik)
 • Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.
  (Lider zrównoważonego rozwoju)
 • Modern-Expo S.A.
  (Nagroda specjalna)

Żródło: www.gov.pl

e-max.it: your social media marketing partner

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN