Znajdź warsztat

Infolinia serwisu Pilkington

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN

Naprawa szyb samochodowych

Naprawa przedniej szyby w samochodzie ma na celu poprawę widoczności i estetyki oraz zabezpieczenie przed dalszym pękaniem od miejsca uszkodzenia. Możliwość naprawy zależy od rodzaju i lokalizacji uszkodzenia. Szyba przednia odpowiada nawet za 30% wytrzymałości konstrukcyjnej auta. Prawidłowe działanie poduszki powietrznej pasażera zależne jest od stanu szyby czołowej, gdyż daje ona oparcie poduszce w czasie jej otwarcia. Dlatego wszystkie naprawy muszą zagwarantować zachowanie jej pierwotnej wytrzymałości. Nie jest jednak zalecane podejmowanie się naprawy szyby samochodowej, których uszkodzenia przyjmują postać pęknięcia podłużnego. Naprawa pękniętej szyby wykonywana jako klejenie szyb, których uszkodzenia są w formie podłużnego pęknięcia nie jest zalecane.

Najczęściej spotykane uszkodzenie to uszkodzenie punktowe. Uderzenie kamienia wywołuje różnego rodzaju odpryski. Takie odpryski mają różny kształt i średnicę. Większość z nich da się skutecznie naprawić.  Potocznie nazywamy je "oczkiem" i  jeśli to "oczko" nie ma dodatkowych podłużnych pęknięć, to mamy szansę na skuteczną i bezpieczną naprawę szyby samochodowej. Dobrze zrobiona naprawa uszkodzenia punktowego oczka zapewnia szybie w aucie do 95% swojej pierwotnej wytrzymałości oraz zabezpiecza ją przed dalszym pękaniem.

Ważną kwestią jest aby naprawę wykonać jak najszybciej po wystąpieniu uszkodzenia, gdyż miejsce z "oczkiem" szybko wypełnia się zanieczyszczeniami. Utrudnia to usnięcie ubytku w szkle i pogarsza się przejrzystość w naprawionym miejscu. Z biegiem czasu, gdy zwlekamy z naprawą, może pojawić się pęknięcie, które całkowicie ją uniemożliwi. Szyba podczas jazdy podlega drganiom i naprężeniom. Poza tym, szyba przednia jest laminowana tzn.  składa się z dwóch warstw szkła. Odprysk pojawia się na warstwie zewnętrznej, która ma inną temperaturę niż warstwa od wewnątrz auta. Występują one szczególnie wyraźnie zimą i latem.

  

Jakie uszkodzenia nadają się do naprawy?

Aby usługa była skuteczna i bezpieczna, muszę być spełnione pewne warunki:

 • Uszkodzenie powinno mieć maksymalną średnicę 22 mm. Można to sprawdzić nakładając na nie monetę pięciozłotową,
 • Odległość uszkodzenia od krawędzi szyby powinna być większa niż 10 cm. Dla niektórych modeli aut, gdzie szyba jest wyjątkowo mocno wygięta przy jej krawędzi, zaleca się nawet większą strefę ochronną,
 • Jeśli naprawiamy kilka uszkodzeń na jednej szybie, to minimalna odległość między nimi wynosi 10 cm,
 • Nie powinno się naprawiać uszkodzeń w strefie, gdzie jest pole widzenia kierowcy. Proces naprawczy pozostawia zawsze jakiś ślad, ponieważ płynna żywica służąca do wypełnienia odprysku ma inną strukturę niż szkło i inaczej załamuje światło. Poza tym widoczny efekt końcowy naprawy zależy od tego jak bardzo zabrudzone było uszkodzenie,
 • Pewne rodzaje szyb, jak np. coraz częściej spotykana szyba solaryczna (właściwości przeciwsłoneczne) nie powinny być naprawiane,
 • W pewnych sytuacjach od uszkodzenia mogą odchodzić podłużne pęknięcia, które uniemożliwiają naprawę. Nie da się wprowadzić do nich żywicy naprawczej lub poziom naprężeń jest zbyt wysoki.

Przebieg procesu

Usługa polega na oczyszczeniu miejsca uszkodzenia, usunięciu zabrudzeń i wilgoci z uszkodzonego miejsca oraz wypełnieniu go specjalną żywicą, a następnie utwardzenie promieniami UV i na końcu polerowanie powierzchni  czyli proces podobny do tego jaki wykonuje stomatolog podczas wypełniania ubytku w zębie.

Uzyskujemy poprawę wytrzymałości oraz poprawę walorów estetycznych. Gwarancja udzielana jest na dwa lata i uprawnia do pomniejszenia wartości kosztu wymiany szyby na nową o poniesiony uprzednio koszt naprawy w sytuacji, gdy pękniecie nastąpiło od miejsca naprawianego.Zalety

 • Krótki czas usługi. Średnio 20 minut. Samochód jest gotowy do drogi natychmiast po zakończeniu usługi,
 • Cena naprawy szyby samochodowej wynosi od 200 zł do 250 zł brutto,
 • Natychmiastowa pomoc. Ograniczenie ryzyka dalszego pękania,
 • W przypadku, gdy w aucie jest ciągle fabrycznie montowana szyba to zostaje fabryczne mocowanie / zespolenie z karoserią i logo producenta,
 • Poprawa widoczności w naprawionym miejscu,
 • Przywrócenie do 95 % pierwotnej wytrzymałości szyby w miejscu uszkodzenia.

Pilkington oferuje naprawę uszkodzonej szyby w Twoim samochodzie. Jeśli naprawa będzie technicznie niemożliwa, to zaproponujemy wymianę uszkodzonej szyby w Twoim aucie na nową, markową szybę Pilkington i udzielimy rabatu.

Światowa jakość usług – polskie ceny

Na wszystkie nasze usługi dajemy pisemną gwarancję.
Lista warsztatów Pilkington:

Katowice – oddział Pilkington. ul. Ściegiennego 3A, 40-114 Katowice, tel.: 32 7 333 444
Lokalizacja obok SILESIA CITY CENTER.
Zobacz warsztat.

Łódź – oddział Pilkington. ul. Pojezierska 62, 91-338 Łódź, tel.: 42 611 12 95, mob.: 515 827 172
Zobacz warsztat.

Gdańsk / Sopot – oddział Pilkington. Al. Niepodległości 606/610, 81-879 Sopot, tel.: 58 341 84 44
Wjazd od ul. Czyżewskiego w Gdańsku-Oliwie.
Zobacz warsztat.

Poznań – oddział Pilkington. ul. Hawelańska 1, 61-625 Poznań, tel.: 61 827 78 88
Lokalizacja pomiędzy ul. Lechicką a Naramowicką. Dzielnica Winogrady.
Zobacz warsztat.

Wrocław – odział Pilkington. Al. Armii Krajowej 61, 50-541 Wrocław, tel.: 71 71 86 0 86
Dzielnica Krzyki na terenie Centrum biurowo-magazynowego Atal.
Zobacz warsztat.

Piekary Śląskie – oddział Pilkington. ul. Podmiejska 39, 41-940 Piekary Śląskie, tel.: 32 630 75 80
Trasa wylotowa z Piekar Śląskich na Bytom Radzionków.
Zobacz warsztat.

Kraków – oddział Pilkington. ul. Portowa 22A, 30-709 Kraków, tel.: 12 290 50 20
ul. Portowa 22A, róg Portowej i Stoczniowców, na Dąbiu, niedaleko tamy na Wiśle.
Zobacz warsztat.

Opole – oddział Pilkington. ul. Zielonogórska 2, 45-313 Opole, tel.: 77 455 45 40
Zobacz warsztat.

Zapraszamy.

e-max.it: your social media marketing partner
Fabryki Pilkington od środka

Pilkington produkuje w Polsce markowe szyby samochodowe w dwóch fabrykach, w Sandomierzu i w Chmielowie k. Tarnobrzega.
Zapraszamy Państwa do poznania naszych polskich fabryk, niejako od środka.

Auto szyby Pilkington. Innowacyjność, Jakość i bezpieczeństwo

W upalne dni samochód pozostawiony na nasłonecznionym parkingu zamienia się w piekarnik, a podczas jazdy silne promieniowanie słoneczne zmniejsza skuteczność klimatyzacji. Ponadto promieniowanie UV wpływa na szybszą degradację elementów wnętrza wykonanych z tworzyw sztucznych. Najnowsza technologia stosowana w szybach samochodowych może pomóc ograniczyć te niedogodności.

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2022 dla Pilkington Automotive Poland

14 grudnia Pilkington Automotive Poland otrzymał Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą. Jest ona ukoronowaniem 25 lat istnienia spółki na terenie Polski, w których stała się jednym z liderów produkcji szyb samochodowych w Polsce i w Europie. Docenione zostały nie tylko wyniki firmy, ale również jej działania ekologiczne, charytatywne i społeczne.

Pilkington Automotive Poland świętuje 25 lat istnienia

W tym roku mija 25 lat od momentu powstania spółki Pilkington Automotive Poland. Spółka stała się jednym z liderów produkcji szyb samochodowych w Polsce i w Europie.

Pilkington Automotive Poland laureatem Nagrody Polonica Progressio

20 czerwca 2022 Minister­stwo Rozwoju i Technologii po raz pierwszy przyznało nagrody Polonica Progressio. Laureatem w kategorii Inwes­tor Zagraniczny został Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

TRICO Flex wycieraczki samochodowe Pilkington Auto szyby

Pióra wycieraczek nie wydają się zbyt skomplikowaną konstrukcją. Ale czy są jakieś inne techniczne aspekty, które pozwalają jakość podzielić pióra wycieraczek na lepsze i gorsze?

Jak dbać o szyby samochodowe zimą?

Jaki jest sposób na dobrą widoczność w samochodzie zimą, kiedy za oknem prószy śnieg, a kreska termometru znajduje się poniżej zera? Przeczytaj artykuł lub wysłuchaj podcastu.

HUD ewoluuje w rozszerzoną rzeczywistość Augmented Reality (AR)

Innowacyjna technologia Pilkington NSG jako pierwsza na świecie wprowadza w życie pełną rozszerzoną rzeczywistość Augmented Reality (AR) w nowym modelu Mercedes Benz S Class.

Pilkington auto szyby innowacja i tradycja

Chcemy stworzyć szyby umożliwiające konwersję światła słonecznego na energię elektryczną czyli ogniwo fotowoltaiczne na szybie samochodowej.

Kalibracja kamer ADAS po wymianie szyby przedniej w Pilkington

Europejskie badania potwierdziły skuteczność aktywnych systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy ADAS. Ograniczają ryzyko kolizji o 45 procent.

Szkło Pilkington SaniTise™ 

Pilkington SaniTise™ to szkło powlekane on-line transparentną powłoką fotokatalityczną, która pod wpływem ekspozycji na promieniowanie UV zapewnia właściwości antymikrobowe i przeciwko wirusom otoczkowym.

Pilkington współpracuje z ML System nad kwantowymi ogniwami fotowoltaicznymi.

ML System podpisał z Pilkington Automotive Poland umowę dotyczącą wspólnego wdrożenia do produkcji szyb samochodowych wykorzystujących technologię kropki kwantowej.

Pilkington Automotive Poland Fabryką Roku 2019

Firma Pilkington Automotive Poland jest tegorocznym zdobywcą tytułu Fabryki Roku, a dodatkowo otrzymała nagrodę w kategorii Innowacyjna Fabryka.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju

Pilkington jest laureatem Polskiej Nagrody Inteli­gent­nego Rozwoju za prace badawczo-naukowe nad innowa­cyjną technologią gięcia szyb z powłokami Low E.

System ochrony COVID-19 w Pilkington

Ogromne przedsiębiorstwo i bezpieczni pracownicy. Pilkington wdrożył systemy ochrony sanitarnej.

Naprawa autoszyby w Pilkington serwis szyb samochodowych.

W styczniu i lutym 2020 Polski Instytut Badań Jakości przeprowadził test sieci warsztatów wyspecjalizowa­nych w naprawie i wymianie szyb.

Szyba samochodowa Pilkington gotowa do wysyłki do warsztatu.

Pilkington od ponad 20 lat produkuje w Polsce szyby samochodowe na pierwszy montaż (OEM) dla prawie wszystkich producentów samochodów na świecie.

BMW Next 100

W dniach 28-31 Marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się Poznań Motor Show.

Pilkington – marka, tradycja, innowacyjność

Od początku istnienia, czyli prawie 200 lat jesteśmy liderem innowacyjności. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Toyota i-ROAD

Toyota „i-ROAD”  - małe autko o wyjątkowej mobilności w którym zamontowano najcieńszą na świecie szybę przednią wyprodukowaną przez NSG Group - Pilkington.

Ryszard Jania - Prezes Automotive Poland.

Rozmawiamy z Ryszardem Janią, prezesem zarządu Pilkington Automotive Poland i Country Managerem Grupy NSG w Polsce, związanym z tą firmą od 1995 r.

Setna rocznica powstania Nippon Sheet Glass Co.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który nasi koledzy z USA zrobili z okazji 100 lecia NSG, właściciela marki Pilkington.

Setna rocznica powstania Nippon Sheet Glass Co.

Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii właściciela marki Pilkington, które odbyło się 2 lipca na sandomierskim Rynku Starego Miasta, zapoczątkowało świętowanie setnej rocznicy powstania Nippon Sheet Glass Co.

Umiejscowienie systemów ADAS w pojeździe Zdjęcie: Texas Instruments

Zwiększa się liczba samochodów, wyposażonych w systemy ostrzegania o niebezpieczeństwie kolizji, automatyczne hamowanie awaryjne, aktywny tempomat, asystent pasa ruchu, monitorowania martwego pola, rozpoznawanie znaków...

Mariusz Kaliszka ratownik z pasją w Pilkington szyby samochodowe Kraków

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z dyplomowanym Ratownikiem, pracownikiem naszego krakowskiego oddziału Pilkington Szyby Samochodowe...

Pilkington marka tradycja jakość

Przemysł motoryzacji stał się specjalizacją eksportową Polski.
Na Podkarpaciu mamy wiele firm motoryzacyjnych. Duże zachodnie koncerny uruchomiły tu duże i trwałe inwestycje.

20 lat Pilkington Automotive w Polsce

W czerwcu 2017 minęło 20 lat działalności Pilkington Automotive w Polsce.

Filharmonia Kielce z szybami Pilkington

Dźwiękochłonne szyby zespolone Pilkington Insulight™ Phon redukują hałas i spełniają wymagania dotyczące doświetlenia naturalnym światłem oraz efektywności energetycznej.

2017-Toyota-Prius PHV z szybami Pilkington

Najnowszy PRIUS PHV (plug-in hybrid), którego premiera odbyła się 15 lutego posiada unikalną tylną szybę produkcji Pilkington NSG Group.

Pilkington IGP – szkło architektoniczne i budowlane w Krakowie

Pilkington ukończył inwestycję realizowaną w zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP – szkło architektoniczne i budowlane w Krakowie.

Land Rover Defender z szybą Pilkington zamontowaną w Krośnie

Land Rover Defender z szybą Pilkington zamontowaną trzy lata temu w autoryzowanym serwisie szyb samochodowych Pilkington, przemierzył obie Ameryki i Afrykę

Prezes Ryszard Jania odbiera nagrodę Investment of the Year dla Pilkington Automotive Poland

Warsaw Business Journal Group przyznał nagrodę za inwestycję roku dla Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

Pilkington - dobre i innowacyjne szkło

Innowacyjny sposób na lustro i telewizor w jednym miejscu, znalazła marka Pilkington wprowadzając na polski rynek lustro Pilkington MirroView™.

Kongres 590

W Centrum Wystawienniczo–Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce koło Rzeszowa w dniach 17-18 listopada odbył się „Kongresu 590”.

VII Olimpiada Pilkington NSG Group

W dniach 11 i 12 czerwca w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna (powiat Bełchatów) spotkało się jedenaście drużyn reprezentujących różne działy naszej firmy.

Janusz Kobus Vice Prezes Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

Dużo ciekawych informacji dla specjalistów i dla konsumentów "z pierwszej ręki". Wywiad z Januszem Kobusem - wiceprezesem Pilkington Automotive Poland. Wywiad przygotowany dla www.warsztat.pl

Pilkington auto szyby - klasyki

Na południowym wybrzeżu Anglii,  niedaleko od Southampton, w samym sercu Parku Narodowego New Forest,  znajduje się  Brytyjskie Narodowe Muzeum Motoryzacji (National Motor Museum Beaulieu Abbey UK).

Zwyciężcy zawodów gokardowych Pilkington auto szyby 7.05.2016

Klienci szukają i uważnie wybierają serwis, gdzie będą naprawić lub wymieniać szybę w swoich samochodach. Oczekują uczciwej i pełnej informacji na temat jakości i rodzajów szyb.

Produkcja innowacyjnych szyb samochodowych w Polsce - Pilkington Tarnobrzeg

W połowie kwietnia 2016 r. odbyła się we Wrocławiu siódma konferencja Moto Idea. Jest to dwudniowe spotkanie skupiająca przedstawicieli branży przemysłu motoryzacyjnego.

Raport Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2015 Dobre Praktyki

W tegorocznym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki 2015” po raz piąty wyróżniono działania realizowane przez Pilkington NSG.

Pilkington zatrudni absolwentów szkół technicznych

Do fabryk zlokalizowanych w Sandomierzu i Chmielowie k. Tarnobrzega poszukujemy inżynierów absolwentów uczelni technicznych, otwartych na zdobywanie wiedzy i doświadczenia w międzynarodowej firmie produkcyjnej.

Nowy Kosmiczny Kampus Apple ze szkłem Pilkington

Nowy kalifornijski Kampus Apple, nazywany najbardziej imponującym budynkiem biurowym na świecie, został wykonany z dużym udziałem super bezbarwnego szkła Pilkington Optiwhite ™.

Fabryka auto szyby Pilkington Automotive Poland w Chmielowie <br/>„fot. Grzegorz Biernat”

Zwiększenie produkcji o 12 mln innowacyjnych szyb samochodowych marki Pilkington rocznie i 1500 dodatkowych miejsc pracy – to efekt ukończonej inwestycji Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. w Chmielowie.

Szkło Pilkington w Muzeum Egipskim w Turynie <br/>„Źródło fotografii: www.museoegizio.it”

Muzeum Egipskie w Turynie to drugie po Kairze co do wartości historycznej i artystycznej, muzeum sztuki egipskiej. Muzeum to wybrało szkło Pilkington OptiView ™ Protect OW do prezentacji i ochrony swoich starożytnych egipskich artefaktów.

Pilkington - szyby do anglików

W sobotę 15 sierpnia weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o możliwości rejestrowania samochodów z kierownicą po prawej stronie, czyli tzw. "anglików"

Wnętrze pieca wytopu szkła Pilkington Sandomierz

Jaśniejsze szkło i szerszy wachlarz produktów to wynik modernizacji pieca i linii szkła płaskiego w hucie szkła Pilkington Polska w Sandomierzu. Produkcję wznowiono po kilkumiesięcznym remoncie.

Szyby akustyczne – niewidoczna funkcja, która istotnie poprawia komfort jazdy.

Jazda samochodem powinna sprawiać przyjemność i zazwyczaj tak jest. Mimo tego, że cały czas powinniśmy być skoncentrowani, nasze „procesory” w mózgu stale analizują otoczenie i staramy się przewidywać sytuację na drodze.

Top Gear testuje wytrzymałość szkła Pilkington.

Szkło Pilkington Planar ™ zostało uznane przez BBC jako jedna z najważniejszych innowacji ostatnich lat. Prezenter Top Gear James May, odwiedził Centrum Badań i Rozwoju firmy Pilkington w Lathom, aby dowiedzieć się jak daleko posunęła się technologii szklenia.

Wnętrze pieca wytopu szkła Pilkington Sandomierz

W maju br. rozpoczął się generalny remont pieca szklarskiego i modernizacja linii float w hucie szkła Pilkington w Sandomierzu. Umożliwi on dalszy rozwój produkcji szkła płaskiego i spełnienie rosnących potrzeb rynku architektonicznego i motoryzacyjnego...

Fabryka szyb samochodowych Pilkington NSG Chmielów

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. otrzymał nagrodę w konkursie Przemysłowa Inwestycja Roku, zorganizowanym przez serwis Tereny Inwestycyjne Info. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych inwestycji przemysłowych 2014 roku...

Uroczystość wręczenia nagród dla warsztatów partnerskich Pilkington

Klient jest coraz bardziej wymagający i coraz uważniej wybiera serwis, gdzie będzie mógł naprawić lub wymienić szybę w swoim samochodzie. Chce być właściwie obsłużony, poinformowany i mieć pewność, że kupuje najlepszą szybę i usługę za akceptowalną cenę...

Zakłady Pilkingtona produkują szyby samochodowe do BMW F30

Zakłady Pilkingtona w Chmielowie k. Tarnobrzega i w Witten (Niemcy) produkują szyby samochodowe na pierwszy montaż do BMW F30. BMW F30 to najlepiej sprzedający się model BMW. Estetyczny, nowoczesny, z jedną z najlepszych w swojej klasie dynamiką jazdy.

Najcieńsza na świecie szyba samochodowa.

„i-ROAD” to najnowszy ultra kompaktowy samochód koncepcyjny Toyoty zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Tokio pod koniec 2013 r. Najcieńsza na świecie szyba czołowa, która została zamontowana w Toyota „i-ROAD”...

fot. Puls Biznesu Filary Polskiej Gospodarki - Ryszard Jania odbiera wyróżnienie

Pilkington Automotive Poland – producent szyb dla czołowych marek samochodowych – został laureatem rankingu „Filary Polskiej Gospodarki 2013”. Przyznane wyróżnienie jest wyrazem uznania dla wkładu firmy w rozwój gospodarczy regionu...

Dzięki inżynierom z sandomierskiej fabryki Pilkington Automotive udało się rozwiązać problem z ogrzewanymi szybami w autach marki Jaguar i Land Rover (JLR).

Pilkington to marka należąca od 2006 roku do japońskiego NSG Group, która zajmuje się m.in. produkcją szyb dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie...

Ryszard Jania, prezes Zarządu Pilkington Automotiwe Poland odbierając zezwolenie na pierwszy etap inwestycji zaczął od osobistej refleksji. – Kiedy 15 lat kończyłem przygodę z administracją publiczną i rozpoczynałem pracę w firmie Pilkington, moim pierwszym zadaniem...

Pilkington Automotive Poland bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązania wobec środowiska naturalnego. Oddziaływanie zakładu przejawia się w emisji zanieczyszczeń do powietrza, emisji hałasu, wytwarzaniu odpadów i ścieków. Oddziaływanie zamyka się w granicach...

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN