Znajdź warsztat

Infolinia serwisu Pilkington

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN

Przed wymianą szyby samochodowej

 

Skoro to czytasz to najprawdopodobniej stoisz przed koniecznością wymiany szyby w swoim samochodzie.

Jakość i bezpieczeństwo. Pilkington markowe szyby samochodowe

Poniżej podajemy kilka wskazówek, które przydadzą Ci się w kontakcie z warsztatem zajmującym się wymianą i naprawą szyb samochodowych. Będziesz wiedzieć w jakim celu i o co pyta Cię  przedstawiciel serwisu. Warsztat musi ustalić jaką masz szybę. Dla jednego modelu auta może występować od kilku do nawet trzydziestu wersji szyby przedniej, a warsztat musi znaleźć tą właściwą. Oczywiście najlepiej jest wymienić uszkodzoną szybę w samochodzie na taką samą jak była zamontowana fabrycznie. Aby miała te same właściwości i to samo wyposażenie, gwarantowała komfort i bezpieczeństwo.
Nie każdy z nas musi być Omnibusem i wiedzieć doskonale, w co jest wyposażona i jakiego rodzaju jest szyba czołowa w naszym samochodzie.

Zacznijmy od kolorów

Pilkington markowe szyby samochodowe

Ze względu na kolor możemy podzielić je na szyby bezbarwne (clear), zielone, błękitne, szare, fioletowe. Mówiąc w skrócie, kolory szyb jest odpowiedzialny za stopień nagrzewania się wnętrza samochodu. W dzisiejszych czasach prawie wszystkie samochody są wyposażone w klimatyzację, co w praktyce wyklucza zastosowanie szyby bezbarwnej, popularnie zwanej też białą.
Kolory szyb dla wielu z nas nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Najprostszym sposobem na sprawdzenie koloru jest przyłożenie do szyby białej kartki papieru i popatrzenie na nią przez szybę i porównanie koloru. Przednia szyba nie może mieć bardzo „głębokiego” koloru ze względu na przepisy prawa, które mówią, że przenikalność światła przez przednią szybę musie wynosić, co najmniej 70%, a szyb bocznych przednich 75%. Koniecznie trzeba sprawdzić kolor szyby bocznej bo inaczej będziemy mieli trzy szyby zielone a jedną białą.
Najszybciej rozpoznawalnym rodzajem szyby jest tak zwany „Solar”.  W celu ograniczenia przenikania ciepła do wnętrza pojazdu, pokryte są specjalnymi tlenkami.  Cechą charakterystyczną, łatwą do zauważenia, są mieniące się kolory fioletowy, granatowy, zielony.
Czarny pas z kropkami, który występuje dokoła szyby to serigrafia – sitodruk. Często zostawiane jest puste okienko, przez które widoczny jest numer VIN. Serigrafia ma kilka ważnych funkcji i jedną mniej ważną. Serigrafia ułatwia i poprawia trwałość przyklejenia szyby do karoserii samochodu. Zarówno to wklejanie fabryczne OE w fabryce samochodów, jak i to podczas wymiany szyby w serwisie. Chroni klej przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz ma za zadanie „zamaskowanie” ścieżki kleju a także podsufitki oraz podszybia. Ostatnio producenci samochodów traktują serigrafię jako jeden z dodatkowych elementów estetyki. Dla danego modelu samochodu może występować od kilku do kilkunastu różnych wersji serigrafii.
Kolejnym kolorem z jakim mamy do czynienia to pas przeciwsłoneczny. Często jest mylony z seriografią. Najczęściej spotykanymi kolorami pasów przeciwsłonecznych są zielony, ciemnoniebieski, niebieski, szary oraz brązowy. I możemy spotkać się ze wszystkimi możliwymi wariantami. Szyba może być zielona z zielonym pasem, lub zielona z niebieskim pasem lub szarym pasem i tak dalej.  Pas przeciwsłoneczny spełnia rolę filtra chroniącego nasz wzrok przed słońcem, a także dodaje elegancji naszemu samochodowi.

Bardzo ważnym elementem jest wyposażenie szyby.
Na szybie mogą znajdować się uchwyty, do różnego rodzaju czujników, anten, sensorów a także kamer. Mówiąc kamery, nie mamy na myśli rejestratorów drogi tylko urządzenia, w które wyposażył samochód jego producent. Takie kamery mają za zadanie wspierać nas kierowców, poprawiać bezpieczeństwo i ułatwiać kierowanie autem. Kamera jest tu okiem systemu, który potrafi np. rozpoznać znaki drogowe, zmienić automatycznie światła z drogowych na mijania, alarmować przy przekroczeniu pasa ruchu, oceniać dystans potrzebny do wyprzedzania, wyhamować samochód tuż przed zagrożeniem stłuczką, automatycznie zwalniać prędkość auta na odcinku z ograniczeniem prędkości, pomagać podczas parkowania i wiele innych.  
Nasze samochody często posiadają fabryczną nawigację GPS, której antena może znajdować się na przedniej szybie. Kolejną anteną, jaką możemy posiadać to antena radiowa. Jeżeli nie posiadamy anteny na dachu lub błotniku to możemy być pewni, że znajduje się na którejś z naszych szyb.
Szyby w naszych samochodach coraz powszechniej wyposażone są w sensory deszczu, światła, wilgoci.
W pierwszym przypadku taki sensor odpowiada za „autonomiczną” pracę wycieraczek w czasie deszczu. Wycieraczki same włączają się i regulują tempo pracy zależne od intensywności opadów. Drugi – sensor światła, automatycznie włączy reflektory w naszym samochodzie. Z oświetlenia dziennego zmieni je na drogowe, gdy nadejdzie zmierzch lub gdy wjedziemy do tunelu i tak samo w drugim kierunku. Czujnik wilgoci wykryje zbyt duży jej poziom we wnętrzu auta i nie dopuszczając do zaparowania szyb włączy klimatyzację lub zmieni jej tryb pracy, tak aby osuszyć powietrze.
Przednie szyby mogą być także elektrycznie ogrzewane. Wówczas, w zależności od rodzaju ogrzewania możemy mieć cieniutkie, pofalowane druciki, które dostrzeżemy dopiero po uważnym wpatrzeniu się w szybę lub powłokę grzewczą uzyskaną z natrysku, albo ścieżki ogrzewania w miejscu „zaparkowania” piór wycieraczek. Czyli podgrzewana może być cała szyba lub tylko miejsce pod wycieraczkami.  Zazwyczaj dopiero w trakcie rozpoczęcia ogrzewania szyby w zimie możemy sprawdzić czy taki system posiadamy w samochodzie. Druciki grzewcze są transparentne, a konektory, przyłącza ukryte są pod czarną serigrafią – sitodrukiem.

Szyby akustyczne mają na celu wygłuszenie pracy silnika i hałasu z zewnątrz, głównie szumu wiatru i opon.  Nowe samochody są coraz częściej w nie wyposażona. Na pewno ma ją większość samochodów z silnikiem diesla. Jeśli warsztat, zamiast szyby akustycznej,  wymieni Wam ją na zwykłą, to możemy nie połączyć wzrostu hałasu w samochodzie z faktem źle dobranej szyby użytej do montażu. Szyby w wersji wygłuszającej hałas są trudne do rozpoznania na pierwszy rzut oka. Czasem wśród oznaczeń szyby jest  mały znaczek - symbol przekreślone ucho. Właściwości akustyczne można również rozpoznać poprzez delikatne stuknięcie. Wtedy odgłos przypomina bardziej stukanie w plastik niż w szybę.  Szyby te są tylko nieznacznie droższe od ich odpowiedników a ich właściwości zdecydowanie poprawiają komfort i zmniejszają zmęczenie.

Przed wymianą należy zwrócić uwagę na kilka spraw:

  • Nowa, która ma być zamontowana w Państwa samochodzie, powinna być wyprodukowana przez producenta oryginalnego wyposażenia, jak np. Pilkington Automotive.
  • Powinna mieć właściwości zgodne z normami i wymaganiami producenta Twojego modelu samochodu, aby zapewnić prawidłowe działanie sensorów i kamer systemu ADAS i poprawne wykonanie kalibracji.
  • Kierowca może nie połączyć wzrostu hałasu w samochodzie z faktem źle dobranej szyby do montażu, gdy zamontowana została wersja zielona zamiast wygłuszającej hałas (akustycznej). Podobna sytuacja może zdarzyć się z modelami atermicznymi – chroniącymi przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza auta.
  • Źle zamontowana uszczelka może wywoływać bardzo męczący hałas. Markowe produkty mają zazwyczaj fabrycznie montowane uszczelki.
  • Szyba powinna dobrze przylegać do karoserii auta. Jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa podróżnych i reakcji samochodu podczas kolizji. Dodatkowo, jej kształt powinien gwarantować dobre dopasowanie wycieraczek i właściwą ich pracę podczas deszczu.
  • Dobrej jakości auto szyba powinna mieć odpowiednie właściwości optyczne.
  • Markowe wyroby mają dłuższą żywotność, czyli tak naprawdę są tańsze.
  • Warsztat ma wykwalifikowanych montażystów.
  • Stosowana jest profesjonalna chemia montażowa pochodząca od wiarygodnych producentów. Przy szybach mających anteny i sensory, klej musi mieć odpowiednie właściwości chroniące przed przewodzeniem prądu. Należy przestrzegać czasu bezpiecznego odjazdu od położenia kleju, zgodny z jego specyfikacją.

Decydując się na wymianę, warto mieć produkt o takiej samej jakości, jak ten zamontowany w fabryce samochodów.

Szyba samochodowa to poważna sprawa i nie ma tu miejsca na kompromisy. Jako integralna część samochodu, ma wpływ na trwałość konstrukcji pojazdu i na prawidłowe działanie poduszek powietrznych. Właściwości optyczne tego elementu muszą zapewnić kierowcy widoczność rzeczywistej sytuacji na drodze. Wybór odpowiedniego rozwiązania do naszego samochodu to zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Kiedyś głównym zadaniem szyb było zapewnienie widoczności i ochrona przed nieprzyjaznymi czynnikami zewnętrznymi. Konstruktorzy nowych modeli samochodów stale pracują nad zwiększeniem ich wielkości. Dzięki temu w samochodzie mamy więcej naturalnego światła, większą przestrzeń pasażerską i poczucie bliskiego kontaktu z otoczeniem. Dodatkowo te niezbędne części aut stają się coraz bardziej skomplikowane. Zapewniają ochronę przed słońcem i nagrzewaniem. Mają właściwości wyciszania hałasu. Uzbrojone są w skomplikowane systemy nagrzewania, anteny oraz całą gamę różnych sensorów. Stają się ekranem do wyświetlania obrazu zegarów samochodu. Wszystko to dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Tylko najlepsi producenci mogą sprostać tym wymaganiom.

Dobra widoczność zapewnia bezpieczeństwo kierowcy i podróżnym.

Zużyta szyba przednia redukuje widoczność... Sprawdź więc tą, którą posiadasz...

Zużyta szyba przednia redukuje widoczność

Zużyta szyba przednia redukuje widoczność i wydłuża drogę hamowania. Nowa i czysta - pomaga prowadzić bezpiecznie i wygodnie.

Dystanse hamowania i ostrości wioczności dla różnych modeli przednich szyb

Dystanse hamowania dla różnych wersji przednich szyb i ostrości widoczności

Widoczność dla kierowcy z bardzo zużytą szybą przednią może być o 15% mniejsza podczas jazdy nocą, niż w przypadku posiadania nowej, prosto od producenta. Połączenie bardzo zużytej szyby przedniej z osłabioną widocznością oznacza utratę około 25% widoczności.

Na podstawie raportu nr 382 "Widoczność przeszkód przy osłabionej widoczności i/lub zużytych szybach przednich" Szwedzkiego Narodowego Instytutu Badań Dróg i Transportu autorstwa Svena-Olafa Lundvista i Gabriela Helmersa, 1993 r.

Odpowiedzialność kierowcy

Samochód należy prowadzić tak, aby unikać niepotrzebnego ryzyka dla pasażerów i innych użytkowników drogi. Nasze samochody są regularnie serwisowane i sprawdzamy ich stan techniczny.

Okresowe badanie techniczne

Podczas przeglądu związanego z okresowymi badaniami technicznymi sprawdzane są elementy mające kluczowe znaczenie dla bezpiecznego podróżowania. Przegląd nie powinien być traktowany jako zło konieczne. Często użytkujemy samochód, nie zdając sobie sprawy, że ma on usterkę bądź zaniedbano w nim jakąś czynność eksploatacyjną.

Najczęściej wśród drobnych przewinień kierowców pojawiają się niedziałające kierunkowskazy lub tylne światło przeciwmgłowe. Zdarzają się również popękane lub zmatowiałe szyby, posiadające drobniejsze pęknięcia i odpryski oraz brakujące zwierciadła lusterek. W takiej sytuacji, pozytywny wpis w Dowodzie Rejestracyjnym kierowca uzyska dopiero po wymianie zużytych części na nowe.

Należy regularnie sprawdzać stan szyb

Zbyt często zdarza nam się zapomnieć o fakcie, że przednia szyba samochodu jest stale narażona na działanie wiatru i deszczu. Zużywa się ona i pogarsza się widoczność. Wymienimy ją dopiero wtedy gdy pojawi się jakieś poważne uszkodzenie, np. od uderzenia kamieniem.

Zużyta szyba przednia ciemnieje i redukuje widoczność

Im bardziej zużyta i porysowana jest przednia szyba, tym słabsza jest widoczność. Podczas jazdy nocą zarysowania szkła rozpraszają światła zbliżających się pojazdów, oślepiając tym samym kierowców i utrudniając zauważenie na czas przeszkód lub słabo widocznych użytkowników drogi.

Komfortowa jazda przy lepszej widoczności

Każdy, kto zmieni tę część w swoim samochodzie na nową, natychmiast zauważy dużą różnicę. Wyraźnie poprawia się widoczność, Jednym z dowodów na to jest bardziej komfortowa jazda bez oślepiania i przeszkadzania przez rozproszone światła z nadjeżdżających pojazdów.

e-max.it: your social media marketing partner
Fabryki Pilkington od środka

Pilkington produkuje w Polsce markowe szyby samochodowe w dwóch fabrykach, w Sandomierzu i w Chmielowie k. Tarnobrzega.
Zapraszamy Państwa do poznania naszych polskich fabryk, niejako od środka.

Auto szyby Pilkington. Innowacyjność, Jakość i bezpieczeństwo

W upalne dni samochód pozostawiony na nasłonecznionym parkingu zamienia się w piekarnik, a podczas jazdy silne promieniowanie słoneczne zmniejsza skuteczność klimatyzacji. Ponadto promieniowanie UV wpływa na szybszą degradację elementów wnętrza wykonanych z tworzyw sztucznych. Najnowsza technologia stosowana w szybach samochodowych może pomóc ograniczyć te niedogodności.

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2022 dla Pilkington Automotive Poland

14 grudnia Pilkington Automotive Poland otrzymał Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą. Jest ona ukoronowaniem 25 lat istnienia spółki na terenie Polski, w których stała się jednym z liderów produkcji szyb samochodowych w Polsce i w Europie. Docenione zostały nie tylko wyniki firmy, ale również jej działania ekologiczne, charytatywne i społeczne.

Pilkington Automotive Poland świętuje 25 lat istnienia

W tym roku mija 25 lat od momentu powstania spółki Pilkington Automotive Poland. Spółka stała się jednym z liderów produkcji szyb samochodowych w Polsce i w Europie.

Pilkington Automotive Poland laureatem Nagrody Polonica Progressio

20 czerwca 2022 Minister­stwo Rozwoju i Technologii po raz pierwszy przyznało nagrody Polonica Progressio. Laureatem w kategorii Inwes­tor Zagraniczny został Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

TRICO Flex wycieraczki samochodowe Pilkington Auto szyby

Pióra wycieraczek nie wydają się zbyt skomplikowaną konstrukcją. Ale czy są jakieś inne techniczne aspekty, które pozwalają jakość podzielić pióra wycieraczek na lepsze i gorsze?

Jak dbać o szyby samochodowe zimą?

Jaki jest sposób na dobrą widoczność w samochodzie zimą, kiedy za oknem prószy śnieg, a kreska termometru znajduje się poniżej zera? Przeczytaj artykuł lub wysłuchaj podcastu.

HUD ewoluuje w rozszerzoną rzeczywistość Augmented Reality (AR)

Innowacyjna technologia Pilkington NSG jako pierwsza na świecie wprowadza w życie pełną rozszerzoną rzeczywistość Augmented Reality (AR) w nowym modelu Mercedes Benz S Class.

Pilkington auto szyby innowacja i tradycja

Chcemy stworzyć szyby umożliwiające konwersję światła słonecznego na energię elektryczną czyli ogniwo fotowoltaiczne na szybie samochodowej.

Kalibracja kamer ADAS po wymianie szyby przedniej w Pilkington

Europejskie badania potwierdziły skuteczność aktywnych systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy ADAS. Ograniczają ryzyko kolizji o 45 procent.

Szkło Pilkington SaniTise™ 

Pilkington SaniTise™ to szkło powlekane on-line transparentną powłoką fotokatalityczną, która pod wpływem ekspozycji na promieniowanie UV zapewnia właściwości antymikrobowe i przeciwko wirusom otoczkowym.

Pilkington współpracuje z ML System nad kwantowymi ogniwami fotowoltaicznymi.

ML System podpisał z Pilkington Automotive Poland umowę dotyczącą wspólnego wdrożenia do produkcji szyb samochodowych wykorzystujących technologię kropki kwantowej.

Pilkington Automotive Poland Fabryką Roku 2019

Firma Pilkington Automotive Poland jest tegorocznym zdobywcą tytułu Fabryki Roku, a dodatkowo otrzymała nagrodę w kategorii Innowacyjna Fabryka.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju

Pilkington jest laureatem Polskiej Nagrody Inteli­gent­nego Rozwoju za prace badawczo-naukowe nad innowa­cyjną technologią gięcia szyb z powłokami Low E.

System ochrony COVID-19 w Pilkington

Ogromne przedsiębiorstwo i bezpieczni pracownicy. Pilkington wdrożył systemy ochrony sanitarnej.

Naprawa autoszyby w Pilkington serwis szyb samochodowych.

W styczniu i lutym 2020 Polski Instytut Badań Jakości przeprowadził test sieci warsztatów wyspecjalizowa­nych w naprawie i wymianie szyb.

Szyba samochodowa Pilkington gotowa do wysyłki do warsztatu.

Pilkington od ponad 20 lat produkuje w Polsce szyby samochodowe na pierwszy montaż (OEM) dla prawie wszystkich producentów samochodów na świecie.

BMW Next 100

W dniach 28-31 Marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się Poznań Motor Show.

Pilkington – marka, tradycja, innowacyjność

Od początku istnienia, czyli prawie 200 lat jesteśmy liderem innowacyjności. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Toyota i-ROAD

Toyota „i-ROAD”  - małe autko o wyjątkowej mobilności w którym zamontowano najcieńszą na świecie szybę przednią wyprodukowaną przez NSG Group - Pilkington.

Ryszard Jania - Prezes Automotive Poland.

Rozmawiamy z Ryszardem Janią, prezesem zarządu Pilkington Automotive Poland i Country Managerem Grupy NSG w Polsce, związanym z tą firmą od 1995 r.

Setna rocznica powstania Nippon Sheet Glass Co.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który nasi koledzy z USA zrobili z okazji 100 lecia NSG, właściciela marki Pilkington.

Setna rocznica powstania Nippon Sheet Glass Co.

Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii właściciela marki Pilkington, które odbyło się 2 lipca na sandomierskim Rynku Starego Miasta, zapoczątkowało świętowanie setnej rocznicy powstania Nippon Sheet Glass Co.

Umiejscowienie systemów ADAS w pojeździe Zdjęcie: Texas Instruments

Zwiększa się liczba samochodów, wyposażonych w systemy ostrzegania o niebezpieczeństwie kolizji, automatyczne hamowanie awaryjne, aktywny tempomat, asystent pasa ruchu, monitorowania martwego pola, rozpoznawanie znaków...

Mariusz Kaliszka ratownik z pasją w Pilkington szyby samochodowe Kraków

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z dyplomowanym Ratownikiem, pracownikiem naszego krakowskiego oddziału Pilkington Szyby Samochodowe...

Pilkington marka tradycja jakość

Przemysł motoryzacji stał się specjalizacją eksportową Polski.
Na Podkarpaciu mamy wiele firm motoryzacyjnych. Duże zachodnie koncerny uruchomiły tu duże i trwałe inwestycje.

20 lat Pilkington Automotive w Polsce

W czerwcu 2017 minęło 20 lat działalności Pilkington Automotive w Polsce.

Filharmonia Kielce z szybami Pilkington

Dźwiękochłonne szyby zespolone Pilkington Insulight™ Phon redukują hałas i spełniają wymagania dotyczące doświetlenia naturalnym światłem oraz efektywności energetycznej.

2017-Toyota-Prius PHV z szybami Pilkington

Najnowszy PRIUS PHV (plug-in hybrid), którego premiera odbyła się 15 lutego posiada unikalną tylną szybę produkcji Pilkington NSG Group.

Pilkington IGP – szkło architektoniczne i budowlane w Krakowie

Pilkington ukończył inwestycję realizowaną w zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP – szkło architektoniczne i budowlane w Krakowie.

Land Rover Defender z szybą Pilkington zamontowaną w Krośnie

Land Rover Defender z szybą Pilkington zamontowaną trzy lata temu w autoryzowanym serwisie szyb samochodowych Pilkington, przemierzył obie Ameryki i Afrykę

Prezes Ryszard Jania odbiera nagrodę Investment of the Year dla Pilkington Automotive Poland

Warsaw Business Journal Group przyznał nagrodę za inwestycję roku dla Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

Pilkington - dobre i innowacyjne szkło

Innowacyjny sposób na lustro i telewizor w jednym miejscu, znalazła marka Pilkington wprowadzając na polski rynek lustro Pilkington MirroView™.

Kongres 590

W Centrum Wystawienniczo–Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce koło Rzeszowa w dniach 17-18 listopada odbył się „Kongresu 590”.

VII Olimpiada Pilkington NSG Group

W dniach 11 i 12 czerwca w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna (powiat Bełchatów) spotkało się jedenaście drużyn reprezentujących różne działy naszej firmy.

Janusz Kobus Vice Prezes Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

Dużo ciekawych informacji dla specjalistów i dla konsumentów "z pierwszej ręki". Wywiad z Januszem Kobusem - wiceprezesem Pilkington Automotive Poland. Wywiad przygotowany dla www.warsztat.pl

Pilkington auto szyby - klasyki

Na południowym wybrzeżu Anglii,  niedaleko od Southampton, w samym sercu Parku Narodowego New Forest,  znajduje się  Brytyjskie Narodowe Muzeum Motoryzacji (National Motor Museum Beaulieu Abbey UK).

Zwyciężcy zawodów gokardowych Pilkington auto szyby 7.05.2016

Klienci szukają i uważnie wybierają serwis, gdzie będą naprawić lub wymieniać szybę w swoich samochodach. Oczekują uczciwej i pełnej informacji na temat jakości i rodzajów szyb.

Produkcja innowacyjnych szyb samochodowych w Polsce - Pilkington Tarnobrzeg

W połowie kwietnia 2016 r. odbyła się we Wrocławiu siódma konferencja Moto Idea. Jest to dwudniowe spotkanie skupiająca przedstawicieli branży przemysłu motoryzacyjnego.

Raport Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2015 Dobre Praktyki

W tegorocznym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki 2015” po raz piąty wyróżniono działania realizowane przez Pilkington NSG.

Pilkington zatrudni absolwentów szkół technicznych

Do fabryk zlokalizowanych w Sandomierzu i Chmielowie k. Tarnobrzega poszukujemy inżynierów absolwentów uczelni technicznych, otwartych na zdobywanie wiedzy i doświadczenia w międzynarodowej firmie produkcyjnej.

Nowy Kosmiczny Kampus Apple ze szkłem Pilkington

Nowy kalifornijski Kampus Apple, nazywany najbardziej imponującym budynkiem biurowym na świecie, został wykonany z dużym udziałem super bezbarwnego szkła Pilkington Optiwhite ™.

Fabryka  auto szyby Pilkington Automotive Poland w Chmielowie <br/>„fot. Grzegorz Biernat”

Zwiększenie produkcji o 12 mln innowacyjnych szyb samochodowych marki Pilkington rocznie i 1500 dodatkowych miejsc pracy – to efekt ukończonej inwestycji Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. w Chmielowie.

Szkło Pilkington w Muzeum Egipskim w Turynie <br/>„Źródło fotografii: www.museoegizio.it”

Muzeum Egipskie w Turynie to drugie po Kairze co do wartości historycznej i artystycznej, muzeum sztuki egipskiej. Muzeum to wybrało szkło Pilkington OptiView ™ Protect OW do prezentacji i ochrony swoich starożytnych egipskich artefaktów.

Pilkington - szyby do anglików

W sobotę 15 sierpnia weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o możliwości rejestrowania samochodów z kierownicą po prawej stronie, czyli tzw. "anglików"

Wnętrze pieca wytopu szkła Pilkington Sandomierz

Jaśniejsze szkło i szerszy wachlarz produktów to wynik modernizacji pieca i linii szkła płaskiego w hucie szkła Pilkington Polska w Sandomierzu. Produkcję wznowiono po kilkumiesięcznym remoncie.

Szyby akustyczne – niewidoczna funkcja, która istotnie poprawia komfort jazdy.

Jazda samochodem powinna sprawiać przyjemność i zazwyczaj tak jest. Mimo tego, że cały czas powinniśmy być skoncentrowani, nasze „procesory” w mózgu stale analizują otoczenie i staramy się przewidywać sytuację na drodze.

Top Gear testuje wytrzymałość szkła Pilkington.

Szkło Pilkington Planar ™ zostało uznane przez BBC jako jedna z najważniejszych innowacji ostatnich lat. Prezenter Top Gear James May, odwiedził Centrum Badań i Rozwoju firmy Pilkington w Lathom, aby dowiedzieć się jak daleko posunęła się technologii szklenia.

Wnętrze pieca wytopu szkła Pilkington Sandomierz

W maju br. rozpoczął się generalny remont pieca szklarskiego i modernizacja linii float w hucie szkła Pilkington w Sandomierzu. Umożliwi on dalszy rozwój produkcji szkła płaskiego i spełnienie rosnących potrzeb rynku architektonicznego i motoryzacyjnego...

Fabryka szyb samochodowych Pilkington NSG Chmielów

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. otrzymał nagrodę w konkursie Przemysłowa Inwestycja Roku, zorganizowanym przez serwis Tereny Inwestycyjne Info. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych inwestycji przemysłowych 2014 roku...

Uroczystość wręczenia nagród dla warsztatów partnerskich Pilkington

Klient jest coraz bardziej wymagający i coraz uważniej wybiera serwis, gdzie będzie mógł naprawić lub wymienić szybę w swoim samochodzie. Chce być właściwie obsłużony, poinformowany i mieć pewność, że kupuje najlepszą szybę i usługę za akceptowalną cenę...

Zakłady Pilkingtona produkują szyby samochodowe do BMW F30

Zakłady Pilkingtona w Chmielowie k. Tarnobrzega i w Witten (Niemcy) produkują szyby samochodowe na pierwszy montaż do BMW F30. BMW F30 to najlepiej sprzedający się model BMW. Estetyczny, nowoczesny, z jedną z najlepszych w swojej klasie dynamiką jazdy.

Najcieńsza na świecie szyba samochodowa.

„i-ROAD” to najnowszy ultra kompaktowy samochód koncepcyjny Toyoty zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Tokio pod koniec 2013 r. Najcieńsza na świecie szyba czołowa, która została zamontowana w Toyota „i-ROAD”...

Szkło marki Pilkington na alpejskim szczycie

Z tarasu widokowego na szczycie Aiguille du Midi (3842 m n.p.m.) rozpościera się wspaniała panorama na masyw Mont Blanc. To właśnie dla osób lubiących piękne widoki i mocne wrażenia powstał całkowicie przeszklony punkt widokowy "Krok w otchłań"...

fot. Puls Biznesu Filary Polskiej Gospodarki - Ryszard Jania odbiera wyróżnienie

Pilkington Automotive Poland – producent szyb dla czołowych marek samochodowych – został laureatem rankingu „Filary Polskiej Gospodarki 2013”. Przyznane wyróżnienie jest wyrazem uznania dla wkładu firmy w rozwój gospodarczy regionu...

Dzięki inżynierom z sandomierskiej fabryki Pilkington Automotive udało się rozwiązać problem z ogrzewanymi szybami w autach marki Jaguar i Land Rover (JLR).

Pilkington to marka należąca od 2006 roku do japońskiego NSG Group, która zajmuje się m.in. produkcją szyb dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie...

Ryszard Jania, prezes Zarządu Pilkington Automotiwe Poland odbierając zezwolenie na pierwszy etap inwestycji zaczął od osobistej refleksji. – Kiedy 15 lat kończyłem przygodę z administracją publiczną i rozpoczynałem pracę w firmie Pilkington, moim pierwszym zadaniem...

Pilkington Automotive Poland bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązania wobec środowiska naturalnego. Oddziaływanie zakładu przejawia się w emisji zanieczyszczeń do powietrza, emisji hałasu, wytwarzaniu odpadów i ścieków. Oddziaływanie zamyka się w granicach...

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.