Znajdź warsztat

Infolinia serwisu Pilkington

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN

Filharmonia Kielecka z szybami akustycznymi Pilkington

Filharmonia Kielce z szybami Pilkington

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach jest przykładem ciekawej i oryginalnej współczesnej architektury. Dźwiękochłonne szyby zespolone Pilkington Insulight™ Phon redukują hałas i spełniają wymagania dotyczące doświetlenia naturalnym światłem oraz efektywności energetycznej.

Filharmonia kielecka z szybami atermicznymi Pilkington

Muzyczna funkcja była inspiracją, dla architektów gdańskiej pracowni PiwPaw Architekci. Głównym motywem jest ukształtowanie elewacji z kontrastujących ze sobą powierzchni białego kamienia i ciemnego szkła.

Pionowa artykulacja fasady złożona z jasnych i ciemnych pasów nawiązuje do istniejącego wcześniej w tym miejscu zabytkowego budynku koszar i jednocześnie kojarzy się z klawiaturą fortepianu.

Wyzwanie akustyczne.

Filharmonia Świętokrzyska z szybami PilkingtonObiekt o funkcji muzycznej stanowi zawsze wyzwanie, również w zakresie wyboru materiałów budowlanych. W przypadku Filharmonii kieleckiej, głównym wyzwaniem było odizolowanie sal od zgiełku pobliskiej ulicy. I dlatego zastosowano tu przegrody ze szkła akustycznego produkcji Pilkington.
W budynku wykorzystano ponad tysiąc m² dźwiękochłonnych szyb Pilkington Optiphon™. Wyposażone w specjalną folię akustyczną, pozwalają na osiągnięcie izolacyjności dźwiękowej na poziomie 42 decybeli odizolowując sale prób od hałasu. 
We wszystkich przeszkleniach zastosowano termoizolacyjne szyby z niskoemisyjną powłoką Pilkington Optitherm™ S3, które chronią budynek przed stratami ciepła i obniżają koszty eksploatacji budynku.
Dzięki temu, wnętrza doświetlono naturalnym światłem i zapewniono spełnienie norm energetycznych.

Technologia.

Filharmonia Kielce  wyposażona w szyby wygłuszające hałas Pilkington Właściwości akustyczne szyb zespolonych marki Pilkington są uzyskiwane poprzez połączenie dwóch lub więcej tafli szkła z jedną lub kilkoma warstwami folii akustycznej. Izolacyjność akustyczna okien z naszymi szybami w sięga wtedy nawet 51dB.
W ostatnim czasie Pilkington wykonała 20 nowych badań akustycznych dla szyb jedno i dwukomorowych. Najbardziej pożądane przez klientów rozwiązania posiadają potwierdzoną izolacyjność akustyczną Rw, która waha się w przedziale od 31 do 42 decybeli.
„Jesteśmy w posiadaniu nowych badań szyb zespolonych o bardzo wysokiej izolacyjności akustycznej Rw na poziomie około 50 dB”. – mówi Szymon Piróg, Kierownik Biura Doradztwa Technicznego w Pilkington Polska.

Filharmonia Kielce z szybami akustycznymi Pilkington

Pilkington ma innowacyjną technologię produkcji szyb akustycznych – wygłuszających hałas.
Oprócz wspomnianych wyżej zastosowań w budownictwie, szyby wygłuszające hałas są coraz powszechniej stosowany w samochodach. Szyby akustyczne wpływają na wygłuszenie pracy silnika i hałasu z zewnątrz (szum wiatru i opon) – szczególnie odczuwalnego przy dużych prędkościach. Docenia je każdy kierowca, którego samochód jest w nie wyposażony.

Więcej informacji o szybach samochodowych z właściwościami redukcji poziomu hałasu można przeczytać tutaj.

e-max.it: your social media marketing partner

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN