Znajdź warsztat

Infolinia serwisu Pilkington

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN

Nagroda Investment of the Year dla Pilkington Automotive Poland

Prezes Ryszard Jania odbiera nagrodę Investment of the Year dla Pilkington Automotive Poland

Warsaw Business Journal Group przyznał nagrodę za inwestycję roku dla Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

W Warszawie 29 listopada miała miejsce konferencja z okazji publikacji ósmej edycji rocznika "Investing in Poland". Przy tej okazji wręczono statuetki "Investment of the Year".
Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. producent szyb samochodowych, został laureatem tego wyróżnienia w kategorii inwestycja roku średniego rozmiaru za Zakład Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Organizatorem dorocznego raportu i konferencji "Investing in Poland" oraz inicjatorem nagrody jest Warsaw Business Journal Group.

Nowoczesny zakład produkcji szyb samochodowych.

Fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie 2015_fot_ Grzegorz Biernat

Pilkington Automotive Poland ma dwa zakłady produkcyjne. Jedne w Sandomierzu i drugi  w Chmielowie k. Tarnobrzega. Produkujemy szyby przeznaczone na pierwszy montaż OEM dla czołowych światowych producentów samochodów oraz na rynek części zamiennych, dostępne w najlepszych serwisach w Polce. Wśród oferowanych produktów są m.in. szyby z powłoką hydrofobową, ogrzewane, boczne laminowane, z powłoką antyrefleksyjną i  ograniczające hałas.
Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

„Wzrost zapotrzebowania na wysokiej jakości produkty dla rynku samochodowego powoduje nasz ciągły rozwój. Dzięki nowej inwestycji firma Pilkington Automotive Poland podwyższyła swoje moce produkcyjne. Poszerzyliśmy też gamę naszych produktów oraz stworzyliśmy nowe miejsca pracy dla regionu. Zakończone przedsięwzięcie jest jednym z najistotniejszych wydarzeń sektora motoryzacyjnego w Polsce i kluczowym czynnikiem dalszego rozwoju gospodarczego południowo-wschodniej części naszego kraju” – powiedział w czasie uroczystości wręczenia nagród Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

Nagrodzona fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie _fot. Grzegorz Biernat

Budowa fabryki w Chmielowie to jedna z największych inwestycji w ostatnich latach. Dodatkowe zatrudnienie znalazło w Pilkington ponad 1100 osób oraz około 300 dodatkowych miejsc pracy utworzono w firmach współpracujących.  Zakład produkcyjny  w Chmielowie to nowoczesny budynek, w gdzie zastosowano innowacyjne systemy technologiczne oraz rozwiązania wspierające ekologię, takie jak system zamkniętego obiegu wody i  baterie słoneczne.
Prestiżowe wyróżnienie.

Jest to już piąta edycja Nagrody "Investment of the Year". Kryteria wyboru firm to kwota inwestycji i jej wielkość, liczba stworzonych miejsc pracy, wpływ na PKB i rozwój lokalnej społeczności. Nagradzani są inwestorzy, którzy prowadzą odpowiedzialny i wieloletni biznes w Polsce, a także przyczyniają się do kreowania wizerunku naszego kraju, jako atrakcyjnego miejsca dla najbardziej zaawansowanych technologicznie i innowacyjnych inwestycji.

Firma Pilkington Automotive Poland został po raz kolejny doceniona za swój wkład w tworzenie nowoczesnej i innowacyjne polskiej gospodarki. Wcześniej otrzymaliśmy  m.in takie nagrody i wyróżnienia, jak Filar Polskiej Gospodarki, Nagroda Polskiej Izby Motoryzacyjnej, Złota Moto Idea (Top Investment), Srebrna Moto Idea (Leader of the Future) czy Przemysłowa Inwestycja Roku serwisu Tereny Inwestycyjne Info.

e-max.it: your social media marketing partner

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN