Znajdź warsztat

Infolinia serwisu Pilkington

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN

Szyby do anglików, czyli co zrobić gdy trzeba wymienić szybę.

W sobotę 15 sierpnia weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o możliwości rejestrowania samochodów z kierownicą po prawej stronie, czyli tzw. "anglików".

Konieczne zmiany

Pilkington - szyby do anglików

Właściciele takich aut muszą jedynie wyskalować prędkościomierz z mil na kilometry oraz zmienić światła i lusterka wsteczne. Spełnienie tych wymogów ma być weryfikowane podczas okresowego badania technicznego, przeprowadzanego przed pierwszą rejestracją w Polsce. Wcześniej samochody z kierownicą po prawej stronie mogły być rejestrowane w Polsce jedynie po przełożeniu kierownicy oraz przeniesienia na drugą stronę pedałów gazu, sprzęgła i hamulca.

Kierowcom, którzy zdecydują się na sprowadzenie do Polski auta z kierownicą po prawej stronie warto polecić nieobowiązkowy wprawdzie, ale bardzo przydatny dodatek – zespół dwóch lusterek montowany przy lewym słupku. Jedno skierowane jest do przodu, drugie w stronę kierowcy – dzięki temu kierowca widzi co dzieje się na jezdni przed autem – tak jakby siedział na lewym fotelu. Szczególnie przydatne podczas wyprzedzania na wąskich drogach.

Szyba w aucie z kierownicą po prawej stronie ma inne parametry niż ta montowana w samochodach przystosowanych do jazdy po prawej stronie drogi. Co w sytuacji, gdy  posiadacz „anglika” ma uszkodzoną szybę i jest konieczność jej wymiany na nową?  Wtedy trzeba zamontować szybę, która została wyprodukowana zgodnie z normą dla tego typu samochodu.  W przeciwnym razie będą zniekształcenia optyczne, źle mogą działać sensory i wycieraczki a lusterko wsteczne będzie bardziej przydatne pasażerowi niż kierowcy. Najlepiej zamówić szybę Pilkington, która została  wyprodukowana zgodnie z normami i standardami przewidzianymi dla kierowcy siedzącego po prawej stronie. Eksperymenty z „dostosowaniem” szyb zwykle źle się kończą i w rezultacie są drogie.

e-max.it: your social media marketing partner

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN