Znajdź warsztat

Infolinia serwisu Pilkington

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN

Kwantowe ogniwa fotowoltaiczne na szybach Pilkington

Chcemy stworzyć szyby umożliwiające konwersję światła słonecznego na energię elektryczną czyli ogniwo fotowoltaiczne na szybie samochodowej. Taka auto szyba dodatkowo poprawi izolację termiczną i energetyczną pojazdu, co jednocześnie poprawi komfort jazdy i  zmniejszy zużycie paliwa poprzez zmniejszenie obciążenia klimatyzacji. Chcemy wdrożyć do masowej produkcji szyb samochodowych  o nazwie „Q Drive”, wykorzystujących technologię kropki kwantowej. Naszym partnerem jest tutaj firma ML System, z którą wspólni realizujemy projekt „QDrive”  Chcemy osiągnąć synergię z połączenia know-how ML System w zakresie implementacji technologii kropki kwantowej z bogatym doświadczeniem Pilkington Automotive Poland w produkcji szyb samochodowych. Jako pierwsza firma w branży w Europie wprowadziliśmy w Polsce metodę nadawania kształtu szybom samochodowych z wykorzystaniem prasy w naszej fabryce w Chmielowie k. Tarnobrzega. Ta metoda gwarantuje 100% odwzorowanie kształtu szyby, który powstał w dziale projektowym producenta samochodu. Tą metodą produkujemy w Polsce szyby już od kilku lat. Współpraca między firmami dotyczy również wymiany wiedzy z obszaru szyb powłokowych i funkcyjnych oraz innych procesów towarzyszących, np. sposobu grzania czy lutowania elektrod w szybach samochodowych.

Pilkington auto szyby innowacja i tradycja

- Ten projekt badawczy jest dobrym uzupełnieniem naszych działań w obszarze zastosowania szkła powlekanego w przemyśle motoryzacyjnym. Tym bardziej, że dotyczy coraz dynamicznej rozwijającego się w Europie rynku pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Jest to również doskonały przykład celowej projektowo współpracy dużej firmy należącej do międzynarodowej korporacji i średniej firmy z polskim kapitałem, pokazujący możliwości technologicznego i organizacyjnego uzupełniania się - mówi Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland.

NSG Group właściciel marki Pilkington jest jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych  i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. Pilkington Automotive Poland jest częścią koncernu NSG Group w ramach Grupy Automotive. Obecnie spółka zatrudnia ponad 2200 osób. Zakłady, o łącznej powierzchni 140 tys. m2, znajdują się w Chmielowie i Sandomierzu.

e-max.it: your social media marketing partner

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN