Znajdź warsztat

Infolinia serwisu Pilkington

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN

Pilkington laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

Firma Pilkington Automotive Poland jest laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Została ona przyznana za prace badawczo-naukowe nad opracowaniem innowacyjnej technologii gięcia szyb z powłokami typu Low E.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju

Organizatorem plebiscytu jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Inicjatywa ma na celu docenienie pracy innowatorów i inwestorów oraz organizacji, które wspierają działania składające się na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczno-gospodarczego. Obecność w gronie firm i przedsiębiorców doceniających rozwój naukowy w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań na rzecz polskiego przemysłu to duże wyróżnienie dla Pilkington Automotive Poland.

– Nasza spółka istnieje na polskim rynku już od ponad 20 lat. Od początku staramy się maksymalnie wykorzystywać potencjał nowoczesnych technologii. Dzięki temu możemy badać oraz rozwijać innowacyjne metody produkcji. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. – Projekt, za którego realizację otrzymaliśmy wyróżnienie zmierza do opracowania innowacyjnej, niestosowanej dotychczas w warunkach produkcji masowej technologii wytwarzania laminowanych dachowych szyb samochodowych z powłokami funkcjonalnymi zaaplikowanymi na obu formatkach szkła stanowiących finalny produkt. Rozwiązanie to pozwoli nam na produkcję szyb samochodowych o zmniejszonym współczynniku przenikania ciepła – dodaje.

Pilkington auto szyby produkowane w Polsce

Zakończenie realizacji projektu badawczo-naukowego szacowane jest na marzec 2021 roku. Wdrożenie nowego rozwiązania pozwoli firmie Pilkington Automotive Poland na zmniejszenie strat energii na istniejących liniach produkcji. Ponadto, dzięki ich przystosowaniu zarówno do gięcia szkła tradycyjnego, jak i tego z powłokami refleksyjnymi, staną się one bardziej uniwersalne. Nowe rozwiązanie zapewnia również większą trwałość i stabilność termiczną powłok istniejących na szkle typu float.

Spółka Pilkington Automotive Poland działająca w ramach NSG Group była już wielokrotnie doceniana za sposób, w jaki prowadzi swoją działalność. W ubiegłym roku firma zdobyła tytuł Fabryki Roku, Pracodawcy Jutra oraz Najlepszego Inwestora Branży Motoryzacyjnej. Jest także laureatem w takich plebiscytach jak Etyczna Firma 2019 oraz Top Pracodawca Polski Wschodniej 2018.

e-max.it: your social media marketing partner

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN