Znajdź warsztat

Infolinia serwisu Pilkington

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN

Huta Szkła Pilkington w Sandomierzu wznawia produkcję.

Jaśniejsze szkło i szerszy wachlarz produktów to wynik modernizacji pieca i linii szkła płaskiego w hucie szkła Pilkington Polska w Sandomierzu. Produkcję wznowiono po kilkumiesięcznym remoncie. Wartość inwestycji wyniosła 120 milionów złotych.

Wnętrze pieca wytopu szkła Pilkington Sandomierz

Modernizacji poddano pracujący nieprzerwanie od 1995 roku piec szklarski, a także linię do produkcji szkła płaskiego metodą float, która została całkowicie zmodernizowana i wyposażona w najnowocześniejsze technologie. Zmiany zwiększą asortyment wysokiej jakości szkła, odpowiadającego rosnącym potrzebom rynku architektonicznego i motoryzacyjnego, a także specjalistycznym zastosowaniom szkła w meblarstwie czy sprzęcie AGD. Wznowienie produkcji nastąpiło 20 sierpnia tego roku.

Realizowana od maja modernizacja objęła także wszystkie odcinki linii produkcyjnej float: suszarnię, zestawiarnię, ciągi transportowe oraz linie do odprężania i rozkroju szkła. Wprowadzono rozwiązania redukujące energochłonność procesu produkcji szkła oraz zastosowano nowoczesne technologie informatyczne z zakresu sterowania i analizy danych. Istotnym elementem były usprawnienia mające na celu podniesienie bezpieczeństwa pracy i obsługi linii produkcyjnej. Zminimalizowano bezpośredni kontakt człowieka z maszynami poprzez zastosowanie zdalnego monitoringu i kontroli procesu.

- W działania modernizacyjne zaangażowanych było kilkadziesiąt firm zewnętrznych o wąskich profilach specjalizacji. Oprócz pracowników zakładu, w przedsięwzięciu wzięło udział ponad 600 wykwalifikowanych specjalistów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Belgii, Francji, Czech i USA - mówi Jerzy Baran, dyrektor operacyjny Pilkington Polska.

Huta Szkła Pilkington w Sandomierzu wznawia produkcję.

Przeprowadzone działania zwiększają możliwości produkcyjne sandomierskiego zakładu, pozwalając na osiągnięcie najwyższej jakości szkła płaskiego. Teraz szkło float marki Pilkington będzie jaśniejsze, o wyższej przepuszczalności światła i bardziej neutralne niż produkowane dotychczas. Po remoncie na tej samej linii będzie wytwarzane również szkło ultracienkie oraz szkło barwione w masie. - Podstawowym celem modernizacji było zwiększenie możliwości produkcyjnych pieca, po jego uprzedniej dwudziestoletniej pracy bez przerwy technologicznej. Zastosowaliśmy najlepsze materiały do budowy pieca i wykorzystaliśmy najnowsze technologie, które umożliwią poszerzenie asortymentu produktów w przyszłości.

Wprowadzone rozwiązania pozwolą na dostosowanie naszych wyrobów do rosnących oczekiwań rynku w najbliższych dwudziestu latach - mówi Jerzy Baran. Pełną modernizację pieca i linii szkła płaskiego japoński koncern NSG Group uznaje za jedną z najważniejszych inwestycji w hucie szkła Pilkington Polska w Sandomierzu.

e-max.it: your social media marketing partner

Kontakt

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz
Tel.: +48 15 644 55 05
E-mail: markoweszyby@pilkington.pl
NIP: 8641393724
Numer KRS: 0000024909
Kapitał zakładowy: 30 510 500 PLN